Tebrik kartı

Standart boyut ve ölçülerle arkadaşlarınıza ve ailenize gönderebileceğiniz bir tebrik kartı oluşturun. Appy Pie'ın kullanışlı boyut kılavuzu ile özel bir Tebrik kartı tasarlayın.

GRAPHIC DIMENSION
A10 1.02 × 1.46 in
A9 1.46 × 2.05 in
A8 2.05 × 2.91 in
A7 2.91 × 4.13 in
A6 4.13 × 5.83 in
A5 5.83 × 4.13 in
A4 8.27 × 11.69 in
A3 11.69 × 16.54 in
A2 16.54 × 23.39 in
A1 23.39 × 33.11 in
A0 33.11 × 46.81 in

Tebrik kartı, genellikle sekize katlanmış, dekoratif bir yüzü ve içinde bir mesajı olan bir kağıt parçasıdır. Kart genellikle posta yoluyla gönderilir veya hediye olarak verilir. Mesajlar genellikle iyi dilekler, şans ya da başka bir duygudur. Tebrik kartları birçok farklı durum ve kişi için kullanılır. Doğum günleri, düğünler, yıldönümleri, mezuniyetler gibi özel günler için ve bazen de özel bir nedeni olmayan basit tebrik mesajları için kullanılabilirler. Ayrıca cenaze törenleri, sempati ve taziye için de kullanılırlar.

İnsanlar tebrik kartlarını farklı nedenlerle kullanırlar – bazıları zamanları olmadığı veya düzgün bir mektup yazmayı bilmedikleri için kullanırken, diğerleri yaratıcı olmanın ve hayatlarına biraz sanat katmanın bir yolu olarak kullanırlar. Bazı insanlar bunları neşe yaymak ve başkalarını özel hissettirmek için kullanırken, bazıları da birine sempati kartı göndermek gibi pratik amaçlar için kullanır.

Duygularımızı tebrik kartları aracılığıyla paylaştığımızda, alıcıda kalıcı bir etki bırakmak için neden tebrik kartını doğru boyut ve ebatlarda tasarlamayalım? Appy Pie’ın farklı kartvizit türlerini ve standart boyutlarını açıklayan tebrik kartı boyut tablosuna bir göz atın.

Belirli boyutlarıyla farklı Tebrik kartı türleri nelerdir?

 • Çift Katlı Tebrik Kartları (8,5″ x 5,5″)
 • Geleneksel tebrik kartları 4,25″ x 5,5″, 5″ x 7″ ve 8,5″ x 5,5″ boyutlarındadır.
 • Standart Çift Katlı Tebrik Kartları 8,5″ x 5,5″ boyutlarındadır ve katlanan bir kapağı vardır. Pencereli veya penceresiz olarak yapılabilirler.
 • Çift katlı kartlar genellikle doğum günleri, yıldönümleri ve diğer daha özel günler için kullanılır.
 • Katlanmış Tebrik Kartları (5″ x 7,5″)
 • Standart katlanmış kartlar 5″ x 7,5″ boyutlarındadır ve üçe katlanır.
 • Katlanmış kartlar genellikle teşekkür ve sempati kartları için kullanılır.
 • Katlanmış kartların Mini Katlama kartları adı verilen 3,5″ x 5,5″ boyutlarında daha küçük bir versiyonu da bulunmaktadır.

Tebrik kartları için kalıp kesim stilleri

 1. Düz kesim:
 2. Bu en yaygın stildir ve çoğu kart için kullanılır. Düzen, kartın kenarı boyunca düz bir kesimle kartın üzerine basılır.

 3. Diyagonal Kesim:
 4. Genellikle fotoğraf kartları için kullanılır, fotoğraf kartın kenarında çapraz bir kesimle basılır.

 5. Lazer Kesim:
 6. “Derin Kesim” olarak da adlandırılan bu stil, diğer stiller kadar yaygın değildir. Aradaki fark, lazerin kartı kesmesi ve kartta resmin bulunduğu küçük bir “pencere” bırakmasıdır.

Design Sizes

Design online Documents and Social Media posts with correct sizes.

Get Appy Pie's handy size guide to create your document & social media graphics worthy!

Get Started
Tasarım
Appy Pie’ın Tasarım platformu ile size ve müşterilerinize her etkileşimde kurumsal sınıf güvenlik ve uyumluluk sağlıyoruz.