Özgeçmiş boyutları

Standart ve en popüler Özgeçmiş boyutları ile Özgeçmiş şeklinde çalışmalarınızdan oluşan bir portföy oluşturmak için Appy Pie'ın boyut kılavuzu tablosunu kullanın

COUNTRY DIMENSION
Avrupa 8.27 × 11.69 in
Amerika Birleşik Devletleri 3.35 × 4.33 in

Özgeçmiş veya CV, eğitiminizi, iş deneyiminizi, niteliklerinizi ve başvurduğunuz işle ilgili olabilecek diğer bilgileri listeleyen bir belgedir. Bu belge genellikle bir iş başvurusunu desteklemek üzere potansiyel bir işverene sunulur.

Bir özgeçmiş temel olarak becerilerinizin ve deneyimlerinizin kısa bir özetini verir ve bu da işe alım uzmanlarının ve işverenlerin bakacağı ilk şeydir. Appy Pie’ın önerilen standart özgeçmiş boyut tablosuyla kristal netliğinde ve kesin bir Özgeçmiş tasarlayın.

Özgeçmiş yazarken unutulmaması gereken noktalar

Özgeçmiş, bir işe girmek için herkesin yanında bulundurması gereken önemli belgelerden biridir. İşveren tarafından görülen ilk şeydir. Aday hakkında bir fikir verir. Genellikle ilk izlenimin son izlenim olduğu söylenir. Aynı durum özgeçmiş için de geçerlidir, bu nedenle özgeçmişin en iyisi olduğundan emin olunmalıdır. Özgeçmişi daha iyi hale getirmek için uzmanlar tarafından verilen tüm ipuçlarını takip ettiklerinden emin olunmalıdır. Özgeçmiş yazarken hatırlanması gereken noktalar:

  • Uzunluk:
  • Özgeçmişin sadece bir sayfa olduğundan emin olunmalıdır. Bundan daha fazla olmamalıdır. Uzunluğunun 1-2 sayfa olması idealdir. Detaylı bir özgeçmişe sahip olmak gerekli değildir.

  • Okunabilirlik:
  • Özgeçmişin okunması ve anlaşılması kolay olduğundan emin olunmalıdır. Herhangi bir yazım hatası olmadığından emin olun.

  • Yazı tipi boyutu:
  • Bu, kişisel tercihinize ve özgeçmişinizin tarzına bağlıdır. Standart özgeçmiş yazı tipi boyutu 10 veya 11 puntodur. Ayrıca 12 veya 13 puan da kullanabilirsiniz. Sekiz puntodan daha küçük bir boyut kullanmaktan kaçının. Çok küçükse, okunması zor olacaktır.

  • Format:
  • Bu, özgeçmişinizi çevrimiçi olarak mı (örneğin bir iş başvuru formu) yoksa kağıt özgeçmiş olarak mı gönderdiğinize bağlıdır. Her iki durumda da, bir kelime işlemci yerine çevrimiçi bir format kullanmak iyidir. Kelime işlemciler yazı tiplerini ve renkleri kullanmanıza izin verse de, temel bir standart formata bağlı kalmak en iyisidir.

Design Sizes

Design online Documents and Social Media posts with correct sizes.

Get Appy Pie's handy size guide to create your document & social media graphics worthy!

Get Started
Tasarım
Appy Pie’ın Tasarım platformu ile size ve müşterilerinize her etkileşimde kurumsal sınıf güvenlik ve uyumluluk sağlıyoruz.