Kitap boyutları

Appy Pie'ın şık Kitap boyutu kılavuzunu takip ederek en önde gelen Kitap ve e-Kitap boyutları ve boyutları hakkında bilgi edinin!

Book size Dimension
Royal Folio 12.5 × 20 in
Royal Quatro 10 × 12.5 in
Royal Octavo 6.25 × 10 in
Royal Sixteenmo 5 × 6.25 in
Royal Thirty-Two Mo 3.13 × 5 in
Royal Sixty-Four Mo 2 × 5 in
Medium Folio 11.5 × 18 in
Medium Quatro 9 × 11.5 in
Medium Octavo 5.75 × 9 in
Medium Sixteenmo 4.5 × 5.75 in
Medium Thirty-Two Mo 2.88 × 4.5 in
Medium Sixty-Four Mo 2.25 × 2.88 in
Crown Folio 10 × 15 in
Crown Quatro 7.5 × 10 in
Crown Octavo 5 × 7.5 in
Crown Sixteenmo 3.75 × 5 in
Crown Thirty-Two Mo 2.5 × 3.75 in
Crown Sixty-Four Mo 1.88 × 2.5 in

Kitap boyutu, bir kitaptaki sayfaların uzunluğunun yanı sıra kitabın kalınlığıdır. Kitap boyutu aynı zamanda kitabın sırtının veya cildinin boyutudur. Her bir kitabın boyutu ve boyutları, kişisel bir kitap, akademik kitap, iş tanıtım kitabı veya diğerlerine bağlı olarak farklıdır. Bir kitabı kapağına göre değerlendiren insanlar için kitabınızın tasarımı ve boyutu etkileyici olmalıdır. Ancak o zaman kitabınızı açacak ve ilgiyle okuyacaklardır.

Ebooks nedir ve boyutları nelerdir?

Ebook, geleneksel basılı bir kitabın elektronik versiyonu olan Elektronik kitabın kısa bir şeklidir. Basılı kitaplara kıyasla depolamak için daha az yer kaplarlar. Bu kitaplar, her zaman ve her yerde okunabilecekleri için dijital formda saklanmaktadır. Bu nedenle, e-Kitaplar, kullanıcıların mobil veya masaüstü cihazlarının daha az depolama alanını kapsayacak standart bir boyut ve tasarımda yayınlanmalıdır. Ayrıca, e-Kitapların kalitesinden (yazı tipleri, renk) ödün verilmemelidir.

Bu Appy Pie’ın kullanışlı Kitap boyutu kılavuzuyla, sizi standart kitap boyutlarıyla birlikte kitap / defter türlerine götüreceğiz.

E-kitapların çeşitli türleri vardır:

 • Metin e-Kitapları:
 • Bunlar metinden oluşan e-kitaplardır. Bunlar ders kitapları olarak da bilinir ve uzmanlar tarafından yazılır. E-kitaplar işletme, yönetim, pazarlama, bilgisayar, ekonomi, sağlık ve fitness, psikoloji, finans ve diğerleri gibi çeşitli konular hakkındadır. Standart metin e-Kitap boyutu 1.600 x 2.650 pikseldir.

 • Resim e-Kitapları:
 • Bunlar görüntülerden oluşan e-kitaplardır. Genellikle çizgi film şeklindedirler ve çocuklar arasında çok popülerdirler. Görüntü e-Kitap boyutu herhangi bir web görüntüsü ile aynıdır ve standart boyutu 1500 x 2500 pikseldir.

 • Sesli e-Kitaplar:
 • Bunlar dinlenebilen e-kitaplardır. Sesli kitaplar ses dosyaları şeklindedir ve profesyonel sesli okuyucular tarafından okunur. Bu e-kitaplar, okumaya vakti olmayan insanlar için çok faydalıdır. Araba kullanırken veya çalışırken sesli kitapların keyfini çıkarabilirler. Sesli e-kitaplar profesyonel ses okuyucuları tarafından okunmaktadır. Sesli kitaplar genellikle bir saat uzunluğundadır ancak daha uzun da olabilir. Yani boyut, sesli kitabın kaç dakika olduğuna ve kaç bit olduğuna bağlıdır. Sesli kitap dosyaları ortalama 28 MB/saattir ve çoğu sesli kitap yaklaşık 10 saat sürer.

 • Video e-Kitaplar:
 • Bunlar bilgisayarda izlenebilen e-kitaplardır. E-kitaplar video formatındadır ve genç nesil arasında çok popülerdir. Okumaya vakti olmayan insanlar için çok faydalıdırlar. Video e-kitaplar bilgisayarda istenildiği zaman izlenebilir ve bu da zamandan ve paradan tasarruf sağlar. Video e-Kitaplar büyük dosyalardır, bu nedenle video e-Kitap dosyası 5MB ile 10MB arasında sıkıştırılmış bir dosya olarak indirilir.

 • İnteraktif e-Kitaplar:
 • Bunlar oyun şeklinde olan e-kitaplardır. Çocuklar arasında çok popülerdirler. PDF formatındaki interaktif e-Kitaplar genellikle ~300KB ila ~1MB boyutlarındadır. HTML formatındaki interaktif e-Kitaplar çok daha büyük olma eğilimindedir (5MB ila 10MB).

 • Wattpad:
 • Wattpad e-kitap, bilgisayarınızda veya PDF okuyucusu olan herhangi bir cihazda okuyabileceğiniz PDF formatında bir kitaptır. Hikaye kitapları, iş kitapları ve daha fazlası gibi farklı türde kitaplar alınabilir. Standart Wattpad kapak boyutu 512 x 800 pikseldir ve resimler PNG VEYA JPEG formatında olmalıdır.

 • Kindle e-Kitapları:
 • Kindle e-Kitapları Amazon.com tarafından satılan elektronik kitaplardır ve cep telefonlarına, tabletlere ve Kindle Keyboard, Paperwhite ve Touch gibi Kindle e-okuyucularına indirilebilir ve okunabilir. Standart Kindle kapak boyutu 2560 x 1600 pikseldir.

Design Sizes

Design online Documents and Social Media posts with correct sizes.

Get Appy Pie's handy size guide to create your document & social media graphics worthy!

Get Started