Velikosti knih

Zjistěte si informace o nejvýznamnějších velikostech a rozměrech knih a elektronických knih podle šikovného průvodce velikostí knih od Appy Pie!

Book size Dimension
Royal Folio 12.5 × 20 in
Royal Quatro 10 × 12.5 in
Royal Octavo 6.25 × 10 in
Royal Sixteenmo 5 × 6.25 in
Royal Thirty-Two Mo 3.13 × 5 in
Royal Sixty-Four Mo 2 × 5 in
Medium Folio 11.5 × 18 in
Medium Quatro 9 × 11.5 in
Medium Octavo 5.75 × 9 in
Medium Sixteenmo 4.5 × 5.75 in
Medium Thirty-Two Mo 2.88 × 4.5 in
Medium Sixty-Four Mo 2.25 × 2.88 in
Crown Folio 10 × 15 in
Crown Quatro 7.5 × 10 in
Crown Octavo 5 × 7.5 in
Crown Sixteenmo 3.75 × 5 in
Crown Thirty-Two Mo 2.5 × 3.75 in
Crown Sixty-Four Mo 1.88 × 2.5 in

Velikost knihy je délka stránek v knize a tloušťka knihy. Velikost knihy je také velikost hřbetu nebo vazby knihy. Velikost a rozměry jednotlivých knih se liší v závislosti na tom, zda se jedná o osobní knihu, akademickou knihu, obchodní propagační knihu nebo jiné. Lidé, kteří posuzují knihu podle obálky, by měli mít působivý design a velikost vaší knihy. Teprve pak otevřou vaši knihu a se zájmem si ji přečtou.

Co jsou to elektronické knihy a jejich velikost?

Ebook je zkrácený název pro elektronickou knihu, což je elektronická verze klasické tištěné knihy. Ve srovnání s tištěnými knihami zabírají méně místa. Tyto knihy jsou uloženy v digitální podobě, protože je lze číst kdykoli a kdekoli. Proto musí být e-knihy publikovány ve standardní velikosti a designu, který pokryje menší úložiště mobilního nebo stolního zařízení uživatelů. Neměli byste také dělat kompromisy s kvalitou elektronických knih (písmo, barva).

Projděte si praktického průvodce velikostí knih od Appy Pie, který vás seznámí s typy knih a jejich standardními velikostmi.

Elektronické knihy jsou různých typů, např.:

 • Textové e-knihy:
 • Jedná se o elektronické knihy, které jsou tvořeny textem. Jsou také známé jako učebnice a jsou psány odborníky. Elektronické knihy se týkají různých témat, jako je obchod, management, marketing, počítače, ekonomie, zdraví a fitness, psychologie, finance a další. Standardní velikost textové e-knihy je 1 600 x 2 650 pixelů.

 • Obrázky elektronických knih:
 • Jedná se o elektronické knihy, které se skládají z obrázků. Většinou mají podobu kreslených filmů a mezi dětmi jsou velmi oblíbené. Velikost obrázku eBook je stejná jako u jakéhokoli jiného webového obrázku a jeho standardní velikost je 1500 x 2500 pixelů.

 • Zvukové e-knihy:
 • Jedná se o elektronické knihy, které lze poslouchat. Zvukové knihy jsou ve formě zvukových souborů a jsou čteny profesionálními lektory. Tyto elektronické knihy jsou velmi užitečné pro lidi, kteří nemají čas číst. Audioknihy mohou poslouchat při řízení nebo při práci. Zvukové e-knihy jsou čteny profesionálními hlasovými lektory. Audioknihy jsou obvykle hodinové, ale mohou být i delší. Velikost tedy závisí na tom, kolik minut audiokniha trvá a kolik má bitů. Průměrná velikost souborů audioknih je 28 MB/hodinu a většina audioknih trvá přibližně 10 hodin.

 • Elektronické knihy ve videu:
 • Jedná se o elektronické knihy, které lze sledovat na počítači. Elektronické knihy jsou ve formátu videa a mezi mladou generací jsou velmi oblíbené. Jsou velmi užitečné pro lidi, kteří nemají čas číst. Videoknihy lze kdykoli sledovat na počítači, což také šetří čas a peníze. Videoknihy jsou velké soubory, takže soubor videoknihy je stažen jako komprimovaný soubor o velikosti 5 až 10 MB.

 • Interaktivní elektronické knihy:
 • Jedná se o elektronické knihy ve formě her. Mezi dětmi jsou velmi oblíbené. Interaktivní elektronické knihy ve formátu PDF mají obvykle velikost ~300 KB až ~1 MB. Interaktivní e-knihy ve formátu HTML jsou obvykle mnohem větší (5MB až 10MB).

 • Wattpad:
 • Elektronická kniha Wattpad je kniha ve formátu PDF, kterou můžete číst na počítači nebo jakémkoli zařízení se čtečkou PDF. Můžete si pořídit různé druhy knih, například knihy s příběhy, obchodní knihy a další. Standardní velikost obálky Wattpadu je 512 x 800 pixelů a obrázky by měly být ve formátu PNG NEBO JPEG.

 • Elektronické knihy pro Kindle:
 • Elektronické knihy Kindle jsou elektronické knihy prodávané společností Amazon.com, které lze stahovat a číst v mobilních telefonech, tabletech a elektronických čtečkách Kindle, jako jsou Kindle Keyboard, Paperwhite a Touch. Standardní velikost obálky Kindle je 2560 x 1600 pixelů.

Design Sizes

Design online Documents and Social Media posts with correct sizes.

Get Appy Pie's handy size guide to create your document & social media graphics worthy!

Get Started