Instagram boyutları

Appy Pie'ın boyut kılavuzu ile Instagram gönderilerinize, görsellerinize, profil fotoğraflarınıza, hikayelerinize mükemmel bir çözünürlük kazandırarak gönderilerinizi dikkat çekici hale getirin.

SIZE DIMENSION
Görseller 3.6 × 4.5 in
Profil Fotoğrafı 0.37 × 0.37 in
Hikayeler 3.6 × 6.4 in
Kare Görseller 3.6 × 3.6 in

Instagram sadece çocuklarınızın veya yemeğinizin fotoğraflarını paylaştığınız bir yer olmaktan çok uzak. İşiniz veya kişisel kullanımınız için bir topluluk oluşturabileceğiniz, en son haberlerinizi paylaşabileceğiniz ve müşterilerinizle bağlantı kurabileceğiniz bir yerdir. Instagram’da markanızı oluşturmak istiyorsanız, doğru içeriği doğru boyut ve ölçülerde yüklemeniz gerekir.

Instagram Profil Resmi

Instagram Profil Görseli, profil sayfanızın sol üst köşesinde görüntülenen görseldir. Bu görsel profilinizi ziyaret eden herkes tarafından görülebilir ve Instagram profilinizin çok önemli bir parçasıdır. Kullandığınız görsel markanızı yansıtmalı ve profilinizi ziyaret eden herkese ve kişisel profilinize de iyi bir ilk izlenim sağlamalıdır.

Profil Resminiz yüksek çözünürlüklü, net ve görsel olarak çekici bir resim olmalıdır. Görseliniz genel bir simge değil, markanızla alakalı benzersiz bir görsel olmalıdır. Tutarlı bir profil görseli, insanların profilinizi ziyaret ettiklerinde sizi tanımalarını sağlar. Minimum 110 x 110 piksel boyutunda olmak üzere en az 150 x 150 piksel olmalıdır.

Instagram Gönderi Görsel Boyutu

Instagram Post, Instagram’da paylaşmak için resminize veya videonuza bir mesaj eklemenizi sağlayan bir hizmettir. Instagram’da paylaşmak için resminize veya videonuza bir bağlantı da ekleyebilirsiniz. Instagram, takipçileriniz üzerinde büyük bir etki yaratmak için tek bir gönderi için geniş bir görsel önerir. En iyi Instagram Gönderisi görüntü boyutunu (Kare) için 1080 x 1080 piksel, (Dikey) için 1080 x 1350 piksel ve (Yatay) için 1080 x 608 piksel olarak ayarlamanızı öneririz.

Instagram Hikaye Boyutu

Instagram Hikayeleri, markaların görsel hikaye anlatımını daha doğal ve spontane bir şekilde kullanmaları için harika bir yoldur. Ayrıca, insanların gönderdikten 24 saat sonra kaybolan geçici fotoğraflar ve videolar yayınlamaları için eğlenceli bir yoldur. Kullanıcılar Instagram Hikayelerine metin, çıkartma, çizim ve konum gibi çeşitli içerikler ekleyebilirler. En yaygın Instagram hikaye boyutu 1080×1920 pikseldir. Instagram Hikayeleri için minimum boyut 400×130 pikseldir, ancak en iyi kaliteyi elde etmek için 1080×1920 piksel kullanmanız önerilir.

Instagram Reel Video Boyutu

Sizin tarafınızdan oluşturulan ve Instagram’a yüklenen bir video. Video, Instagram fotoğraflarınızdan ve videolarınızdan oluşan bir montaj olabilir veya sadece Instagram profiliniz için oluşturduğunuz bir video olabilir! Video uzunluğu 2 dakikadan az olmalıdır ve hesabınıza veya başka bir ajans veya marka hesabına yüklenebilir. Bir Instagram Reel Video Boyutunun maksimum boyutu 720 x 1280 piksel ve minimum Instagram Reel Video Boyutu 160 x 120 pikseldir.

Design Sizes

Design online Documents and Social Media posts with correct sizes.

Get Appy Pie's handy size guide to create your document & social media graphics worthy!

Get Started
Tasarım
Appy Pie’ın Tasarım platformu ile size ve müşterilerinize her etkileşimde kurumsal sınıf güvenlik ve uyumluluk sağlıyoruz.