Sunum boyutları

Appy Pie'ın kullanışlı Sunum boyutu kılavuzu ile belirli boyut ve çözünürlükte bir PowerPoint Sunumu hazırlayın!

SIZE DIMENSION
16:9 4:3 6.4 × 3.6 in
3.41 × 2.56 in

Slaytlar sunumunuzun görsel temsilidir. Grafik, resim, video ve metin görüntüleyebileceğiniz bir ortamdır. Çoğu durumda, slaytlar az miktarda metin içerir ve slaytın odak noktası onunla eşleştirilen grafiktir.

Sunum slaytları sunum sürecinin çok önemli bir parçasıdır. Slaytları, bilgilerinizi sunmak için kullanacağınız bir yol olarak düşünmeyin. Bunun yerine, bunları bilgilerinizi sunmanın bir yolu olarak düşünün. Genellikle en iyi slaytlar çok fazla metin içermeyenlerdir. Grafiklere ve görüntülere odaklanırlar ve sunumun sözlü kısmını sağlamak için sunum yapan kişiye güvenirler. Sunum boyutu kılavuzumuzu takip ederek, izleyicilerinizin ilgisini çekmek için popüler ve standart sunum boyutunu ve boyutunu belirleyin.

En yaygın ve popüler Sunum boyutları ve ölçüleri nelerdir?

Bir sunum boyutu belirtilen standarttan farklı olabilir. Bununla birlikte, standart bir boyut kullanmaya çalışmak iyi bir fikirdir. Genel bir kural olarak, sunum boyutu baskı boyutunun iki katından az ve üç katından fazla olmamalıdır.

En yaygın sunum boyutu 16:9’dur ve 16:10 hemen arkasındadır. En yaygın boyutlar en boy oranına bağlı olarak değişir. Örneğin, en yaygın 16:9 sunum boyutu 1920 x 1080 iken, en yaygın 16:10 sunum boyutu 2560 x 1600’dür.

Genellikle iki sunum biçimi görürüz: 4:3, standart ve 16:9, geniş ekran:

  • 4:3 – TV Ekran Boyutu:
  • En yaygın ekran boyutu, geleneksel TV boyutu olan 4:3’tür. Bu, çoğu bilgisayar monitörünün ve TV ekranının boyutudur. 4:3 ekrana baktığınızda dikdörtgen bir şekil görürsünüz. Bu boyut için en yaygın en boy oranı 1,33:1’dir.

  • 16:9 – Geniş Ekran Boyutu:
  • Geniş ekran formatı ikisinden daha yeni olanıdır. Bu format genellikle TV ekranlarında ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılır. Bu format ile daha geniş bir ekrana ve daha uzun bir ekrana sahip olursunuz.

Design Sizes

Design online Documents and Social Media posts with correct sizes.

Get Appy Pie's handy size guide to create your document & social media graphics worthy!

Get Started