Velikost prezentace

Nastavte si prezentaci PowerPoint v konkrétní velikosti a rozlišení pomocí praktického průvodce velikostí prezentace od Appy Pie!

SIZE DIMENSION
16:9 4:3 6.4 × 3.6 in
3.41 × 2.56 in

Prezentace představují vizuální znázornění vaší prezentace. Jsou médiem, ve kterém můžete zobrazovat grafiku, obrázky, video a text. Ve většině případů obsahují slajdy malé množství textu a těžištěm slajdu je grafika, která je s ním spojena.

Prezentace jsou velmi důležitou součástí procesu prezentace. Nepřemýšlejte o diapozitivech jako o způsobu, jak prezentovat informace pomocí diapozitivů. Místo toho je považujte za způsob prezentace informací. Nejlepší prezentace jsou často ty, které neobsahují mnoho textu. Zaměřují se na grafiku a obrázky a spoléhají se na to, že slovní část prezentace zajistí přednášející. Podle našeho průvodce velikostí prezentace určete oblíbenou a standardní velikost a rozměr prezentace, abyste zaujali své publikum.

Jaké jsou nejběžnější a nejoblíbenější velikosti a rozměry prezentace?

Velikost prezentace se může lišit od zadaného standardu. Je však dobré zkusit použít standardní velikost. Obecně platí, že velikost prezentace by neměla být menší než dvojnásobek a větší než trojnásobek velikosti tisku.

Nejběžnější prezentační formát je 16:9 a hned za ním 16:10. Nejběžnější rozměry se mění v závislosti na poměru stran. Například nejběžnější velikost prezentace 16:9 je 1920 x 1080, zatímco nejběžnější velikost prezentace 16:10 je 2560 x 1600.

Obvykle se setkáváme se dvěma formáty prezentace: Standardní formát 4:3 a širokoúhlý formát 16:9:

  • 4:3 – Velikost televizní obrazovky:
  • Nejběžnější velikost obrazovky je 4:3, což je tradiční velikost televizoru. To je velikost většiny počítačových monitorů a televizních obrazovek. Když se podíváte na obrazovku 4:3, vidíte obdélníkový tvar. Nejběžnější poměr stran pro tuto velikost je 1,33:1.

  • 16:9 – Širokoúhlá obrazovka Velikost obrazovky:
  • Širokoúhlý formát je novější z obou. Tento formát se běžně používá na obrazovkách televizorů a notebooků. V tomto formátu máte k dispozici širší a vyšší obrazovku.

Design Sizes

Design online Documents and Social Media posts with correct sizes.

Get Appy Pie's handy size guide to create your document & social media graphics worthy!

Get Started