Velikosti brožur

Vytvořte si vlastní brožury se standardní velikostí a rozměry pomocí praktického průvodce velikostí brožur od společnosti Appy Pie.

SIZE DIMENSION
DL 4.33 × 8.66 in
A5 5.83 × 8.27 in
A4 8.27 × 11.69 in
A3 11.69 × 16.54 in

Brožura je dokument, který často používají firmy, organizace, ale i lidé k propagaci svých výrobků nebo služeb. Používají se také k propagaci různých akcí a v různých odvětvích, jako je podpora podnikání, marketing, zábava, cestovní ruch a další. Používají se téměř v každé firmě, ale není to tak, že by brožura byla v každém případě stejná. V různých odvětvích se používají brožury různých velikostí a rozměrů.

Brožura musí být atraktivní a měla by mít schopnost přilákat cílové zákazníky. Obsah brožury musí být působivý a použitý jazyk srozumitelný. Použití atraktivních obrázků a grafiky v brožuře ji činí atraktivní a zajímavou na čtení. Brožura by měla umět upoutat pozornost zákazníka.

Je velmi důležité vědět, jaký typ skládání brožur potřebujete pro své podnikání s efektivní velikostí a rozměry. Při sledování průvodce velikostí brožur Appy Pie získáte informace o nejběžnějších, standardních, průměrných, typických záhybech brožur, které jsou pro konkrétní produkt nebo službu výhodné.

Jaké jsou běžné typy skládání brožur?

  • Skládací brožura:
  • Skládá se tak, že jsou záhyby rozloženy postupně. Jedná se o nejoblíbenější skládání brožur, protože za své peníze získáte největší počet stran. Ideální pro dlouhý seznam produktů nebo dlouhé popisy.

  • Paralelně skládaná brožura:
  • Všechny stránky jsou přeloženy stejným způsobem, což eliminuje šachovnicový vzhled. To je lepší pro velmi krátký seznam produktů nebo popisů.

  • Brožura ve tvaru Z:
  • Brožura se skládá do tvaru písmene Z, přičemž se otevírá směrem ven a nahoru. Tento typ brožury lze vydat dvěma různými způsoby, kdy se brožura otevírá směrem ven a kdy se otevírá směrem dovnitř.

  • Trojrozměrná brožura:
  • Má dva záhyby v jednom směru a třetí záhyb v opačném směru. Tento typ brožury je nejběžnější a je ideální pro malé produkty a popisy.

  • Poloviční brožura:
  • Má jeden záhyb, který směřuje jedním směrem, a druhý záhyb směřuje zpět k prvnímu záhybu. Jedná se o nejběžnější způsob skládání brožury, který je ideální pro většinu produktů a popisů.

Brožura může mít také dvojitý paralelní přehyb nebo dvojitý z-sklad. Tyto sklady poskytují stejný počet stránek jako běžné paralelní sklady nebo z-sklady, navíc s výhodou možnosti složit brožuru do menšího čtverce. Ideální pro malý seznam produktů nebo malou plochu.

Design Sizes

Design online Documents and Social Media posts with correct sizes.

Get Appy Pie's handy size guide to create your document & social media graphics worthy!

Get Started