Velikosti webové reklamy

Zajistěte, aby vaše webové reklamy dobře fungovaly v souladu se standardní velikostí a rozměry pomocí našeho profesionálního průvodce velikostí webových reklam!

AD TYPE DIMENSION
Tlačítko 1 0.4 × 0.3 in
Tlačítko 2 0.4 × 0.2 in
Střední obdélník 1 × 0.83 in
Mikrobar 0.29 × 0.1 in
Velký obdélník 1.12 × 0.93 in
Leaderboard 2.43 × 0.3 in
Mrakodrap 0.4 × 2 in
Široký mrakodrap 0.53 × 2 in

Webová reklama je online reklama, obvykle ve formě banneru nebo obdélníku, která se zobrazuje na webových stránkách. Reklamy mohou být doručovány také prostřednictvím e-mailu nebo textové zprávy, případně i na platformách sociálních médií, jako je Facebook a Twitter. Webové reklamy jsou navrženy tak, aby upoutaly vaši pozornost a přiměly vás kliknout na stránky inzerenta a dozvědět se více nebo si zakoupit produkt či službu. Inzerent platí vydavateli za každé kliknutí.

Velikost reklamy by měla být dostatečně velká, aby upoutala pozornost uživatelů, ale zároveň dostatečně malá, aby se stránka rychle načítala. Velikost a rozměry vašich webových reklam by měly být optimalizované, a proto se řiďte standardní tabulkou velikosti webových reklam, kterou doporučuje společnost Appy Pie.

Nejběžnější a nejoblíbenější formáty webové reklamy

 • Textové reklamy:
 • Jedná se o nejběžnější, nejúčinnější a nejúspornější způsoby. Jedná se o textové reklamy, které se zobrazují ve výsledcích vyhledávání a na pravé straně stránky. U textových reklam je povoleno až 10 řádků textu, ale u obrázkových reklam a videoreklam je povoleno až 25 řádků textu. To je více než dostatečný prostor pro popis vaší firmy a předání vašeho sdělení. Nejběžnější velikost textové reklamy je 160 × 600 pixelů.

 • Obrázkové reklamy:
 • Obrázkové reklamy jsou skvělé, protože přitahují pozornost a nutí vás kliknout. Ty se skvěle hodí na pravou stranu stránky a také pro výsledky vyhledávání. U textových reklam je povoleno až 10 řádků textu, ale u obrázkových reklam a videoreklam je povoleno až 25 řádků textu. To je více než dostatečný prostor pro popis vaší firmy a předání vašeho sdělení. Standardní velikost obrázku je 250 x 250 pixelů.

 • Videoreklamy:
 • Obliba videoreklamy roste. Používají skvělé záběry a mají profesionální vzhled a dojem, který vás přiměje je vyzkoušet. Standardní velikost reklamy je 300 × 250 nebo 250 × 250 s poměrem stran 4:3.

 • Webová reklama Microbar:
 • Mikrobar Web Ad je webový banner s malým čárovým kódem (čárovým kódem), který je vytvořen inzerentem nebo poskytovatelem služeb třetí strany. Tento čárový kód je 1D kód (lineární kód). Čárový kód obsahuje zakódované informace o inzerentovi a produktu, který propaguje. Existují však různé varianty, ale standardní velikost webové reklamy v mikrobaru je 672 x 60.

 • Tlačítko 1 a tlačítko 2 Webová reklama:
 • Jedná se o reklamy, které se zobrazují na stránkách výsledků vyhledávání Bing a v síti Bing Ads. Tyto reklamy se zobrazují v reakci na konkrétní dotazy uživatelů. Reklamy se zobrazují v horní a dolní části stránky s výsledky vyhledávání a jsou označeny jako “Button 1” nebo “Button 2”. Inzerát se skládá z titulku, odkazu a popisu. Standardní rozměr tlačítka 1 je 120 x 90 pixelů a tlačítka 2 120 x 60 pixelů.

 • Velká obdélníková webová reklama:
 • Velký obdélník je obdélníkový tvar umístěný na pravé straně stránky. Tyto reklamy mají obvykle velikost 300×250 pixelů, ale mohou mít až 336×280.

Design Sizes

Design online Documents and Social Media posts with correct sizes.

Get Appy Pie's handy size guide to create your document & social media graphics worthy!

Get Started