Severoamerické velikosti papíru

Zjistěte si informace o severoamerických standardech velikosti papíru včetně papíru řady ANSI a ARCH podle tabulky velikostí Appy Pie!

SIZE DIMENSION
Letter 8.5 × 11 in
Half Letter 5.5 × 8.5 in
Legal 8.5 × 14 in
Junior Legal 5 × 8 in
Ledger 17 × 11 in
Tabloid 11 × 17 in

“North American” je zkratka pro severoamerický papír plochého formátu. Je to standardní velikost pro USA a Kanadu. V obou zemích se používá papír o rozměrech přibližně 8,5 x 11 palců (215 x 279 mm). V USA se někdy používají palce, jindy milimetry. V Kanadě se používají milimetry.

Evropským standardem je formát A4, což je přibližně 210 x 297 mm, tedy 8,26 x 11,69 palce. USA a Kanada používají stejnou velikost papíru, ale Kanada používá metrické míry. To znamená, že za hranicemi se stejný papír může prodávat v metrických nebo imperiálních jednotkách, v závislosti na prodejci. Dalším způsobem, jak rozlišit severoamerický papír, je podívat se na způsob, jakým je list složen.

Severoamerická velikost papíru je standardní velikost papíru používaná ve Spojených státech, Kanadě, Mexiku a dalších oblastech západní polokoule.

  • Dopisní papír:
  • Jedná se o severoamerickou velikost papíru. Velikost dopisního papíru je 8 1/2 x 11 palců.

  • Právní dokument:
  • Je to severoamerická velikost papíru. Formát papíru Legal je 8 1/2 x 14 palců.

  • Účetní kniha:
  • Papír typu Ledger je severoamerická velikost papíru. Papír typu Ledger má rozměry 11 × 17 palců.

Systém ARCH Paper

Systém ARCH paper představuje nový způsob organizace souborů a vytváření knihovny oblíbených dokumentů. Jedná se o snadno použitelný systém, který umožňuje vytvořit knihovnu oblíbených dokumentů a snadno je vytisknout, když je potřebujete. Papírový systém ARCH obsahuje sadu 12 pořadačů a sadu 6 pořadačů ARCH. Složky ARCH představují inovativní způsob, jak uspořádat nejčastěji používané dokumenty. Systém umožňuje vytisknout oblíbené dokumenty a poté je uložit do složky. Když potřebujete vytisknout papír, můžete snadno vyhledat a vytisknout požadovaný papír. Složky ARCH slouží k uspořádání často používaných dokumentů.

ANSI (Americký národní normalizační institut)

Americký národní normalizační institut je organizace, která usiluje o zlepšení kvality a bezpečnosti výrobků, ochranu životního prostředí, usnadnění výběru pro spotřebitele a podporu efektivity světového obchodu.

ANSI je papírový systém pro Severní Ameriku. Papírový systém ANSI je reprezentován jako kombinace symbolů a čísel. Systém ANSI se používá k identifikaci typu papíru používaného při výrobě papíru. Systém papíru ANSI slouží k zajištění stejného typu papíru v průběhu celého procesu. Papír je označen číslem, písmenem a symbolem. Číslo je v systému nejdůležitější. Typ papíru je označen číslem, za nímž následuje písmeno a poté symbol. Například číslo pro novinový papír je 11, písmeno N a symbol MS.

Design Sizes

Design online Documents and Social Media posts with correct sizes.

Get Appy Pie's handy size guide to create your document & social media graphics worthy!

Get Started