Velikosti papíru A4

Zjistěte si informace o standardních velikostech papíru A4 a papíru řady DL s přesnými rozměry podle průvodce tabulkou velikostí od společnosti Appy Pie.

SIZE DIMENSION
A4 8.27 × 11.69 in
DL 8.66 × 4.33 in

Papír A4

Papír A4 je standardní formát papíru (21,0 x 29,7 cm), který se nejčastěji používá v Evropě a ve většině ostatních částí světa. Používá se také ve Spojených státech a Kanadě, ale běžně se označuje jako Letter Paper.

Papír formátu A4 je o něco širší než dopisní papír. Je hojně využíván studenty a kancelářskými pracovníky. Používají ji také grafici a firmy pro tisk dokumentů, které jsou někdy vázány do knih nebo časopisů. Někdy se používá také pro plakáty, letáky, komunikační a propagační materiály. Norma A4 není jen normou pro velikost papíru. Platí to i pro obálky a složky.

Papír A4 je standardní formát papíru používaný podle ISO (Mezinárodní organizace pro normalizaci) pro tisk a psaní. Nazývá se A4, protože má rozměry přesně 4 x 101,6 cm. Papír A4 je rozdělen na dvě části: přední a zadní. Přední část se obvykle používá pro text. Zadní část se obvykle používá pro grafiku.

  • Americká verze papíru A4 se nazývá Letter (8,5 x 11 palců).
  • Evropská verze papíru A4 se nazývá A4 (210 x 297 mm).
  • Ve Spojených státech je papír formátu A4 neobvyklou velikostí. Nejčastěji se používá v Evropě, Asii a dalších částech světa. Ve Spojených státech se nejčastěji používají tyto formáty papíru: Letter (8,5 x 11 palců), Legal (8,5 x 14 palců), Executive (7,25 x 10 palců), Legal (8,5 x 14 palců) a Executive (7,25 x 10 palců).

Série DL Paper

DL papír se používá v široké škále aplikací, jako jsou jízdenky, palubní vstupenky do letadla, dárkové poukazy, letáky, brožury, karty a pozvánky. Rozměry papíru používané u řady DL jsou 110 mm x 220 mm.

Design Sizes

Design online Documents and Social Media posts with correct sizes.

Get Appy Pie's handy size guide to create your document & social media graphics worthy!

Get Started