Velikosti plakátů

Získejte tabulku velikostí a rozměrů plakátů Appy pie s naším praktickým průvodcem velikostí jako standardní a vlastní velikost plakátu podle vašich potřeb!

SIZE DIMENSION
Autobusová zastávka 40 × 60 in
Film 27 × 40 in
Velký 24 × 36 in
Střední 18 × 24 in
Malý 11 × 17 in
Nejmenší 8.5 × 11 in

Přestože současný trend je zaměřen na digitální a elektronická média pro zobrazování informací, plakát neztratil nic ze svého významu. Účelem tvorby plakátu je upoutat pozornost cílové skupiny na informace, které jí chcete sdělit. Je to skvělý způsob, jak předat zprávu mnoha lidem najednou. Je to také skvělý způsob, jak propagovat firmu, produkt nebo speciální nabídku nebo jednoduše charitativní akce, výstavy, filmové plakáty, hudební festivaly, politické kampaně a další.

Jak víte, plakáty pro různé účely mají různé velikosti a rozměry. Díky různým velikostem si můžete být jisti, že váš plakát bude vypadat skvěle na jakémkoli místě. Například delší texty lze použít k vytvoření výrazu na dlouhé stěně. V tomto případě by tedy velikost plakátů byla relativně větší než velikost plakátů A4 (ideální pro menší projekty).

Jaké jsou různé velikosti plakátů a jejich běžné použití?

Plakát je jakýkoli kus potištěného papíru určený k připevnění na stěnu nebo jiný svislý povrch. Plakát může být určen k propagaci filmu, koncertu, události nebo produktu. Plakát se obvykle navrhuje kombinací písma a grafiky. Plakáty se obvykle navrhují kombinací písma a grafiky. Plakáty mají vždy určité téma designu. Z tohoto důvodu je třeba dodržovat standardní a nejběžnější velikosti a rozměry plakátů podle jejich potřeby.

 1. Reklamní plakáty:
 2. Plakáty z reklamních kampaní nejsou plakáty, které si vyvěsíte doma nebo v kanceláři. Jsou marketingovou strategií, která vám pomáhá prodávat vaše produkty. Jsou navrženy tak, aby byly umístěny na místech, kde víte, že budou zákazníci, protože se nacházejí na místech, která generují prodej pro jiné podniky. Standardní velikost plakátu pro inforeklamu je obvykle 16 x 20. Pokud chcete, můžete si vybrat jiné velikosti, ale toto jsou standardní velikosti.

 3. Módní plakát:
 4. Módní plakáty nejsou plakáty modelek. Nejsou to ani plakáty s oblečením. Módní plakát je umělecké dílo inspirované světem módy. Může se jednat o interpretační nebo doslovné umělecké dílo. Mohou být velmi doslovné, výkladové a velmi jednoduché. Velikost plakátu označuje velikost listu papíru, na kterém je plakát vytištěn, obvykle v palcích. Standardní velikost je 24″ x 36″. Existuje také velikost o něco větší než A1 (11″ x 17″), tzv. A0, která se běžně používá pro speciální akce a billboardy.

 5. Filmový plakát:
 6. Filmový plakát je plakát používaný k propagaci a reklamě filmu. Studia často tisknou několik plakátů, které se liší velikostí a obsahem pro různé domácí i mezinárodní trhy. Obvykle obsahují obrázek s textem. Filmové plakáty mají obvykle rozměry 27 x 40 palců. Některé jsou o něco větší nebo menší. Existují i takové, které mají rozkládací konstrukci.

 7. Nejmenší plakát:
 8. Nejmenší dostupná velikost plakátu je 16,5″ x 22″, velikost plakátu, který můžete vytvořit, však není omezena.

 9. Malý plakát:
 10. Pokud máte malý prostor a chcete vytvořit dramatický efekt, pak je pro vás malý plakát tou správnou volbou. Malý plakát je plakát pro konferenci nebo malou akci, která se koná v jedné místnosti nebo budově. Jedná se o krátkou zprávu, která bude někde zobrazena, pravděpodobně na veřejném místě. Malý plakát je menší než formát papíru A0, což je největší formát papíru. Malý plakát má šířku 20 až 30 palců a výšku 24 až 36 palců.

 11. Střední plakát:
 12. Jsou vytištěny na papíře formátu 13 x 19 palců. Tento formát papíru se běžně používá pro prezentace, plakáty na kampaně, plakáty celebrit nebo plakátovací tabule.

 13. Velký plakát:
 14. Velký plakát je plakát, který přesahuje standardní rozměry běžného plakátu. Zatímco standardní rozměry plakátu v USA a Kanadě jsou 24″ x 36″ palců, některé země, například Austrálie a Velká Británie, mají jiné standardní rozměry. Velký plakát je skvělým způsobem propagace a reklamy vaší firmy, události nebo produktu. Velké plakáty jsou ideální pro použití ve výlohách obchodů, u vchodu do podniku a na bocích vozidel. Skvěle se hodí také jako stojany v kanceláři, skladu nebo showroomu.

Design Sizes

Design online Documents and Social Media posts with correct sizes.

Get Appy Pie's handy size guide to create your document & social media graphics worthy!

Get Started